Sposoby oszczędzania pieniędzy
12,8 zł
Ilość rat: Kwota raty:

 

Oszczędzanie

Pod pojęciem oszczędności rozumie się tę część zarobionych pieniędzy, która nie została od razu spożytkowana na zakup produktów lub usług. Sposobem na oszczędzanie czy zarobienie choćby drobnej kwoty jest wiele. Zacznijmy od rachunku bankowego, płacąc choćby za utrzymanie konta 2-3 zł wydaje nam się to niewiele, jednak w skali roku potrafi nam się uzbierać całkiem pokaźna suma pieniędzy. Tymczasem można znaleźć lepsze oferty innych banków które mają darmową obsługę a niekiedy zwracają nam procentowo za zrobione zakupy.

   Oszczędzać można również dzięki funduszom inwestycyjnym. Polegają one natworzeniu wskutek połączenia osób i instytucji oraz ich pieniędzy. Niewielkie wpłaty wielu osób w konsekwencji stworzą duży kapitał dający możliwość korzystnych inwestycji w papiery wartościowe.

Rodzaje funduszy inwestycyjnych:

-Fundusze akcyjne -inwestujące przede wszystkim w akcje różnych spółek dopuszczonych do obrotu publicznego.
-Fundusze akcyjne indeksowe -to pewna odmiana funduszu akcyjnego.
-Fundusze zrównoważone czyli tak zwane hybrydowe -mogą inwestować w akcje, ale i w instrumenty dłużne
-Fundusze obligacji -Te z kolei inwestują w papiery wartościowe. Są one raczej bezpieczne zachowawczo
-Fundusze rynku pieniężnego -Są one stosunkowo najbezpieczniejsze ale przynoszą bardzo niski dochód

 

   Podstawowe wyzwania dla uczestników funduszy inwestycyjnych są następujące :który fundusz inwestycyjny wybrać Będziemy musieli również zadać sobie pytanie jak dużo czasu będziemy poświęcać bieżącą analizę wydarzeń i informacji mających wpływ na rynki finansowe Inwestować w fundusze można bowiem aktywne i pasywne. Pasywnym inwestowanie w fundusze inwestycyjne będzie np. zakup jednostek uczestnictwa jednego lub kilku funduszy inwestycyjnych i trzymanie ich lub także stopniowe dokupywanie nowych jednostek, niezależnie od rynkowej koniunktury Taka inwestycja po co najmniej 5 lat powinna zaowocować dosyć dużym zyskiem Jednakże dużo lepszymi wynikami może zaowocować aktywne inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Jeśli spodziewamy się, że niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana hossa na giełdzie możemy przenieść naszą inwestycję z funduszu pieniężnego do funduszu akcji.

  Podstawowe czynniki wyboru funduszu inwestycyjnego:
Dotychczasowe wyniki inwestycyjne – Należy tutaj spojrzeć na to jaki fundusz inwestycyjny w ciągu kilku lat osiągnął ponadprzeciętne wyniki inwestycyjne, tym większa szansa, że w kolejnych okresach także będzie radził sobie lepiej. Jeśli określony fundusz inwestycyjny w dłuższym okresie czasu cechował się wysoką zmiennością wyników, czyli na przykład w jednym kwartale notował wysoki wzrost ,w następnym dwóch spadki, a w kolejnym kwartale umiarkowany wzrost, to taki fundusz jest bardzo ryzykowny.

 

   Opłaty, szczególnie wysokość opłaty za zarządzanie –Przed wyborem funduszu należy sprawdzić wszystkie możliwe pobierane opłaty. Tak wygląda rynek funduszy inwestycyjnych. Oczywiście znajdziecie Państwo firmy które w szerokim pojęciu zajmują się tego typu sprawami i z miłą chęcią doradzą od czego zacząć i na co zwracać uwagę.

 

Ewelina Ekasa24

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce vitae nisl ligula. Sed sodales congue ipsum vitae tempor.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce vitae nisl ligula. Sed sodales congue ipsum vitae tempor.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce vitae nisl ligula. Sed sodales congue ipsum vitae tempor.

Serwis finansowy www.Ekasa24.pl ma za zadanie pomoc w uzyskaniu produktu finansowego przypasowanego do Państwa potrzeb. Nasi konsultanci są wyspecjalizowanymi fachowcami w dziedzinie finansowej przez co są w stanie dobrać dla Państwa odpowiednio dostosowany Produkt.

Korzystając z serwisu wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ekasa24 oraz przekazywanie ich partnerom w celu udzielania mi dodatkowych informacji o oferowanych produktach, w tym na przesyłanie tych informacji drogą elektroniczną. Oświadczam również, iż znana jest mi treść przedstawiona w Regulaminie serwisu. Ma Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych i prawo do ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.